вівторок, 27 грудня 2022 р.

Хай у кожному серці заспіває "Веселка"!

 27 грудня відбувся фінальний етап щорічного, вже XXVII пісенного фестивалю-конкурсу дитячої естрадної пісні "Веселка"-2022, який традиційно проходить на жовківщині. також традиційно учні нашої школи, наша талановита молодь, взяли участь у фестивалі і стали його переможцями. 

Солістка Соломійка Ревага (2-Б клас, 7 років, 1 вікова категорія) - І місце.

Дует у складі Мартусі Янкович та Маркіяна Химиці (2-В клас, 7 років, 1 вікова категорія) - 1 місце,

Солістка Софійка Буцяк (10-А клас, 15 років, 3 вікова категорія) - ІІ місце.

(взагалі-то, спочатку Софійка буцяк співала в дуеті з Софійкою Савкою, і разом пройшли у фінал, але за обставинами Софіка Савка не могла бути присутня на конкурсі, тому Софійка Буцяк співала як солістка). 

ЩИРО ВІТАЄМО ЮНИХ ТАЛАНТІВ ТА БАЖАЄМО НОВИХ ПЕРЕМОГ І НОВИХ УСПІХІВ! БРАВО!

Соломійка Ревага

Маркіянчик Химиця і Мартуся Янкович

Софійка Буцяк














публікую ще відео з 1 туру конкурсу (він був у дистанційному форматі).




Хай світом править доброта

 Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям та добротою один до одного.

Виховний захід під гаслом "Хай світом править доброта" відбувся в 2-В класі (класний керівник Надія Миколаївна Злотко). 







  • У людей, які роблять добрі справи кожен день, кращий імунітет, вони менше хворіють. Лікарі пояснюють це підвищенням рівня лімфоцитів та розширенням кровоносних судин, що покращує роботу серця. Також вони зафіксували підвищення рівня серотоніну та ендорфінів, які допомагають швидше справлятися зі стресом. 
  • Символом доброти є відкрите серце. Саме до Дня доброти його створив французький художник Орель. 
  • Треба навчатися робити добрі справи. Складність полягає в тому, що за свої вчинки не слід чекати нагороди, вони повинні дарувати задоволення самі по собі. Треба донести своїй дитині, що добро може повернутися не через ту людину, на яку було спочатку направлено. 
  • Доброта повинна бути направлена не лише на людину, але й на тварин, які часто страждають від людської жорстокості.
  • Ще одним символом доброти та миру є кульбаба. Скульптури, що зображують цю квітку, встановлені у 30 країнах світу. 

понеділок, 26 грудня 2022 р.

Сяйво Вифлеємської зорі

З часів старої давнини, із року в рік, так і донині

Несуть малі колядники веселу звістку Україні.

Піймавши неводом чарівним преясну зірку золоту

І, взявши у чарівній кузні дзвіночки срібні, йшли у путь.

Зоря світила їм яскраво, щоби не збилися з путі.

Бо несли людям втішну звістку малі колядники оті. 

                                                                             (з мого авторського вірша "Три празники") 

Чудове свято в переддень Нового року та Різдва Христового пройшло в 2-Б класі. Діти та Їхня вчителька, Марія Григорівна Жук (до слова - це і моя перша вчителька!) дбайливо вивчають народні звичаї, українську мову, є справжніми патріотами. Тож наше улюблене свято - Різдво - зібрало в дружньому родинному колі дітей, батьків, вчителів 2-Б класу. Насолоджувались виступом дітей, яскравими персонажами вертепу, дзвінкою колядою і смачними пампушками й частуванням після свята. Бажання у всіх одне - щоб Новонароджений Ісусик врятував нашу Україну, подарував нам мир і Перемогу, спокій в наших родинах. 










А це співає маленька різдвяна зірочка, молодша сестричка нашої Соломійки Реваги, Софійка. вона дуже любить бувати на святі у сестрички і також любить співати. Відео із Соломійкою, на жаль, не маю (Соломійка співала під супровід акордеону, не записала), але дуже вже хочеться поділитись піснею Софійки:







середа, 21 грудня 2022 р.

Інтелектуальні змагання 4-А класу 💙💛"Ми-патріоти своєї країни!"💙💛

 Такий чудовий захід-змагання відбувся у 4-А класі нашої школи. Діти навчаються за програмою "Інтелект України" під керівництвом своєї улюбленої вчительки Галини Ярославівни Лозинської. Я маю величезну приємність навчати мистецтво в 4-А класі - ерудованому, співочому, творчому, енергійному. Тому, звісно, я з радістю долучилася до підготовки та участі у святі, яке підготували Галина Ярославівна з дітьми. Учні показали високі знання з природознавства, літератури, музики; створювали асоціативні кущі зі словами Україна, Батьківщина, родина; розгадували ребуси, загадки; доповнювали римами вірші. Як багато вони знають про нашу Батьківщину!  Кожна команда представила також і виконання пісень (тут мушу особливо похвалити: пісень співали справді дуууже багато і дуже щиро й гарно, МОЛОДЦІ!), і малюнки про Україну. А ще - чудово інсценізували музичні казки "Ріпка" та "Колобок"(віршована казка мого авторства). Нам не завадили навіть перебої зі світлом. Свято вдалося! На завершення свята директор школи Леся Богданівна Буцяк вручила смачні нагороди - патріотичні медалі-пряники кожній команді (а тому що наші діти всі - молодці. і в нас перемогла ДРУЖБА!)

































субота, 26 листопада 2022 р.

Голодомор 1932-1933 років.. 🙏🕯️ Царство Небесне усім замореним голодом!... 🙏🕯️

 Голодомо́р 1932—1933 роківакт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП та урядом СРСР у 1932—1933 роках шляхом створення штучного масового голоду. Вбивство голодом відбувалося в Україні й на Кубані як до 1933 р., так і в 1932 році.

Головною причиною голодних смертей в Україні наприкінці 1932 і в 1933 роках був не неврожай, а політика сталінського СРСР. У селян під виглядом хлібозаготівель цілеспрямовано вилучали усі їстівні запаси та забороняли їм залишати голодуючі регіони.

Це відбувалося на фоні посилення риторики комуністичної влади про «цілеспрямований саботаж» хлібозаготівель, загрозу «буржуазного націоналізму» та «підготовку повстання» в Україні у поєднанні з інтервенцією Польщі.

Мета Голодомору-геноциду полягала в тому, щоб зламати опір більшовицькому пануванню селянства, як головної соціальної верстви нескореного українського народу в той час.

Автори спекуляцій на тему, що Голодомор «не був геноцидом», або «не був спрямований проти України» (в той час голодували селяни також у Поволжі, в Сибіру) замовчують головну відмінність трагедії в Україні – протидію спробам порятунку жертв та одночасне посилення репресій в республіці з боку сталінського керівництва.

Ствердну відповідь на питання «чи був Голодомор геноцидом?» дав сам автор терміну «геноцид» – Рафаель Лемкін. Він наголошував, що перші удари радянського геноциду були спрямовані проти «мозку нації» (української інтелігенції) та «душі нації» (українського духовенства. А наймасовішого удару зазнали селяни – «хранителі традицій». Найактивніша частина селян була репресована, розкуркулена та депортована за межі України. А на основну ж масу українських селян були спрямоване найбільше жахіття – терор та вбивство голодом.

Вшановуємо пам'ять загиблих. Ніколи не пробачимо! Пам'яті жертв Голодомору учні 5-А класу виготовили символічних ангеликів, запалили свічку пам'яті й промовили молитву. Нехай Господь візьме душі невинно убієнних у свої обійми та подарує радість в Царстві небесному.