неділя, 13 грудня 2015 р.

Фестиваль дитячої естрадної пісні "Веселка"-2015

          Сьогодні в м. Дубляни відбувся заключний тур районного фестивалю естрадної пісні «Веселка», який щороку організовує Жовківський Центр дитячої та юнацької творчості. Це завжди свято для юних обдарувань, їх батьків та педагогів, хвилююче чекання результатів виступу та … сльози. Для когось – сльози радості, успіх, а  комусь – гірке розчарування, невдача. Але цьогоріч фестиваль незвичайний: йому виповнюється вже аж 20 років! Багато талантів, що виступали на цій сцені, стали дорослими, дехто пов’язав своє життя з музикою, дехто – ні, але пісня – вона все одно завжди поруч. Всіх присутніх у залі привітали  голова районної адміністрації Надія Щур, завідувач відділу освіти Михайло Коваль та директор ЖЦДЮТ Ірина Чурій. До речі, членами журі завжди є високопрофесійні музиканти, співаки, композитори, керівники студій. Так, цього року в журі були соліст Львівської  національної опери ім. Крушельницької, лауреат міжнародних конкурсів, креативний директор мистецького центру "Підкова" Петро Радейко, молодий львівський композитор, режисер і телеведучий Львівської державної телерадіокомпанії Віталій Кобринович, лауреат міжнародних конкурсів, викладач вокальної кафедри Львівської національної музичної академії і вокальної студії "Підкова" Іванна Комаревич.

          Нашу школу представляла талановита  юна учасниця Ілонка Химиця (8 рочків). Вона стала лауреатом ІІІ премії, з чим її всі ВІТАЄМО! Направду, фестиваль збирає най-найталановитішу молодь району, і вибрати переможців членам журі щороку стає дедалі важче. Ілонка активно виступає  на багатьох шкільних святах, окрім того, навчається гри на скрипці та фортепіано в школі мистецтв, відвідує гуртки в Центрі творчості. Тож бажаємо їй успіхів та творчих злетів. Щасти тобі, Ілоночко!
 Адреса відеоролика     https://youtu.be/xV5FrE_rBX0 






середа, 9 грудня 2015 р.

Подорожі з Евтерпою...

У перекладі з грецької мови «музика» означає «мистецтво муз». Це богині, заступниці мистецтва і наук. Вони надихали представників різних мистецтв. У греків їх було 9. Це дев’ять вродливих жінок. Евтерпу вважають богинею ліричної поезії і музики. А покровителем музичного мистецтва був Аполлон, син Зевса та Лєти. В античні часи його зображали прекрасним юнаком із лавровим вінком на голові. До речі, і сьогодні найкращих музикантів нагороджують лавровим вінком. Музи були постійними супутниками Аполлона, водили хороводи й  співали пісень.
Один раз на сотню років зустрічаються музи і діляться своїми досягненнями, адже кожна з них — заступниця якоїсь науки чи мистецтва. Сьогодні  учням нашої школи пощастило підслухати їхню розмову..... Це незвичайне музичне дійство відбулося у 7-А класі. Талановиті актори (музи: Войтович Вероніка, Боровик Ярина, Качмар Іринка, Бей Вікторія та Шняк Оксана) яскраво зіграли свої ролі. Королева Музика (Оля Пешко) розповіла присутнім про походження ноток, а тоді запросила їх (доньок-ноток) на свято(нотки: Юрчишин Христина, Феджага Наталія, Голяк Аня, Бойко Марта, Скрипцова Євгенія, Стрижик Марічка і Дем'янович Аня). Після зустрічі з музами вчитель музики Демків М.В. провела цікаву вікторину із слухачами та акторами. Відповідаючи на питання, учні "відкрили" зашифровані слова на дошці. Ну і, звісно, не обійшлося без пісні - нашої супутниці в житті.