Сторінки 1

Сторінки

Сторінки 3

Сторінки 4

Сторінки 5

Сторінки

неділя, 16 червня 2019 р.

Хмара слів як засіб візуального аналізу текстів у навчальному процесі


Хмара тексту або хмара слів — це візуалізація частоти слів у тексті у вигляді зваженого списку. Хмара слів – це один із способів візуалізації текстової інформації, який успішно можна використати в навчальній роботі. Сервісів для створення хмари слів досить багато.
Особливу візуальне уявлення та розповсюдження терміна «хмара тегів» почалося в першому десятилітті 21 століття. А, взагалі, "хмарка тегів" почала активно застосовуватись у зв'язку з розвитком сайтів орієнтованих на соціальний трафік (так званий web2.0).
Кольорова хмара зі слів привертає увагу до об'єкта і змушує зосередиться на матеріалі.  Хмара містить в собі як візуальну інформацію (наприклад, форма хмари), так і змістове навантаження – сам текст.
Робота над «хмарою» будується за певними етапами:
-       введення поняття,
-       визначення ключових слів по вихідним параметрам,
-       асоціативним методом підбору образу,
-       створення хмари.
Порядок етапів може змінюватися в залежності від шляху формування поняття – дедуктивного або індуктивного.
Можливість використання «хмари слів» на уроці:
-       У «хмару» можна записати тему уроку, яку учні повинні визначити;
-       Учні можуть попросити скласти істинні висловлювання з певної теми;
-       «хмара» може виступати опорним конспектом;
-       Можна запропонувати учням прочитати в «хмарі» головне запитання, на яке необхідно знайти відповідь протягом уроку;
-       Учням можна запропонувати створити словникову «хмару» на основі нещодавно вивчених понять;
-       «хмару» вдало можна застосувати на етапі рефлексії уроку тощо.
-       До найбільш популярних сервісів для створення «хмари» належать: Word ItOut, Tagxedo, Tagul, WordArt, WordCloud, magechef.
          Word ItOut – сервіс для створення хмари слів, функціонал якої дозволяє створити текстову хмару не лише скопійованого тексту або посилання, але і з таблиці. Також, можна вибирати як буде в генерованій хмарі представлений текст: слова, що найчастіше зустрічаються, виділяються кольором і більшим розмірів шрифту, або текст представляється в тому вигляді як був введений, незалежно від частоти слів. Сервіс не вимагає реєстрації. Колір фону, тексту і розмір слів легко змінюється.













































неділя, 9 червня 2019 р.

Разом із LearningApps - веселіше!!

LearningApps - надзвичайно цікавий і корисний сервіс для навчання. У формі улюбленої гри, кросворду, пазлів можна вивчити, повторити, узагальнити будь-який матеріал із будь-якого предмету. Я і мої учні вже встигли полюбити цей захопливий сервіс. Запрошую вас також приєднатися до фан-клубу LearningApps. ✨😎😎❤❤🎶🎶🎶🎶
Посилання на мій профіль у сервісі: https://learningapps.org/user/mariya%20demkiv 






    
 
     

Посилання на дописи з іграми в цьому сервісі:

ЗНО. Пам'ятки стародавньої культури України. Художні роботи (образотворче мистецтво)

ЗНО. Фортеці. Пам'ятники. Мініатюри. Ікони.

ЗНО. Діячі культури, освіти і науки. Громадсько-політичні діячі.

ЗНО. Архітектура культових споруд. Світська архітектура

Готуємось до ЗНО. Мистецтво

Музичні ребуси та цікаві завдання

Музичні Міньйони

Музичні ігри для наймолодших

Підсумовуємо вивчене

Музичний Квест онлайн

Цікаві завдання для повторення (5-6 клас)

Цікаві завдання для повторення ( 8-9 клас)

Повторюємо вивчене з іграми, пазлами, кросвордами

Оперета

Чекаєте на нові завдання? Зустрічайте!

Цікаве навчання. Ігри та пазли на уроках музичного мистецтва

Цікаві ігри в LearningApps

Музичний Словничок і Увертюра

Карантин - не канікули! Або навчаючись, відпочиваємо!



КАНІКУЛИ З LearningApps

Склавши пазл, потрапите на відео. Разом із LearningApps - веселіше!!


четвер, 6 червня 2019 р.

Яку музику слухають найрозумніші?

Це питання мене, вчителя музичного мистецтва, цікавило вже дуже багато років. Читала різну літературу, сама аналізувала (керуючись спостереженнями та анкетуваннями серед теперішніх та колишніх своїх учнів, друзів, сім'ї; публікаціями в ЗМІ, тощо)..... А от сьогодні натрапила на висновки експертів, вчених Оксфордського університету Брукса. І знаєте, що? Мої роздуми, висновки - повністю співпадають із висновками вчених Оксфорда!!!!!! Ні в якому разі не перевищую і не вихваляю свій рівень IQ))))))  Просто приємно, що мої думки рухаються в правильному напрямку!))))  Передаю зміст публікації:                                                                                   
Чи є зв'язок між музичними вподобаннями людини і його IQ? Вчені змогли відповісти на це питання.
Це питання дослідили вчені Оксфордського університету Брукса (Великобританія). Дослідження опубліковане в журналі Evolutionary Behavioral Sciences.     
Психологи вивчили музичні смаки 467 хорватських старшокласників. Добровольців також попросили пройти IQ-тест.  
Розумні люди люблять інструментальну музику
Учасники з найвищим коефіцієнтом інтелекту виявилися любителями інструментальної музики – ембієнт-електроніки, джазу і класики.
Вони також відзначили, що люблять аналізувати композиції і цінують техніку виконання.
Раніше психологи Кембриджського університету спільно з колегами з США встановили зв'язок між типом особистості людини і його музичним смаком.  
Екстраверти віддають перевагу легкій, розслаблюючій і акустичній музиці, яка "створює фон". Важкі жанри, від класичного року до електронної музики, подобаються в основному людям невротичного типу особистості.



неділя, 2 червня 2019 р.

Автор знаменитої "Гуцулки Ксені"

1 червня 1967 р. у Клівленді (Огайо, США) відійшов у засвіти 70-річний ЯРОСЛАВ БАРНИЧ, композитор, скрипаль, автор пісні-танго «Гуцулка Ксеня».
Він народився 30 вересня 1896 року в селі Балинці Снятинського району Івано-Франківської області. Здобув європейську освіту, чудово грав та писав музику, викладав музику в жіночій Учительській семінарії «Рідної школи» у Самборі, організував філіал Музичного інституту ім. М. Лисенка, диригував хором «Самбірського Бояна». У роки німецької окупації (1941-1944) Я.Барнич обіймав посаду диригента Львівської опери.
Але відомий він насамперед як автор славетної "Гуцулки Ксені". За найпоширенішою версією її появи, викладаючи у Самборі, Ярослав Барнич закохався у Ксенію Клиновську, на 19 років молодшу за нього. Це почуття і спричинило появу пісні-танго на честь Ксенії. Окрилена Ксеня поділилася новиною зі своїми подругами й проспівала їм пісню. Дівчата підхопили спів, виконували танго на перервах, автор же стояв збоку, курив і задоволено усміхався… У 1938 році Я.Барнич написав за мотивами пісні оперету «Гуцулка Ксеня». Так Я. Барнич став основоположником модерної української оперети. Прем’єра мала відбутися в Косові, але поліція заборонила виставу, яка «підбурює гуцулів проти польської влади».
Кремлівськими " визволителями" творчість Я.Барнича була заборонена, авторство танго приписувалося колезі-співавтору Роману Савицькому.
У 1944 році Я.Барнич емігрував до Німеччини, а в 1949 р. - до США, де жив і працював у Філадельфії. Найбільш помітною подією в його діяльності у США стала підготовка хору до виступу на відкритті пам’ятника Т. Шевченку у Вінніпезі 8 липня 1961 р. Виступ 300 співаків і 80-х музикантів із симфонічного оркестру настільки вражаючим, що міська управа присудила Я.Барничеві звання Почесного Громадянина Міста.
23 квітня 1966 р. українська діаспора США вручила професорові почесну “Золоту батуту” – одну з найвагоміших нагород в українській діаспорі.
За матеріалами Ганни Черкаської