Сторінки 1

Сторінки

Сторінки 3

Сторінки 4

Сторінки 5

Сторінки

середа, 27 січня 2016 р.

Сьогодні виповнюється 260 років від дня народження Моцарта!

“ Музика Моцарта мобілізує всі природні здібності нашого мозку ”.
                                                                (Гордон Шоу, нейробіолог і фізик із США)

Музика австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта (1756 – 1791 гг.) має на людей дуже сильний оздоровчий вплив. Більш того, музичні твори цього композитора здатні творити просто неймовірні речі в плані зцілення людей від великої кількості самих різноманітних недуг. Це доводять численні незалежні дослідження  вчених, медиків і психологів всього світу. 
«Ефект Моцарта»
У 2-й половині ХХ століття американський вчений-експериментатор Дон Кемпбелл написав книгу «Ефект Моцарта», яка до сьогодні популярна в багатьох країнах світу. Серед людей, отупівших від рок- і поп-музики, почався справжній бум! Всі хотіли слухати Моцарта! До того ж не з метою просвітлення, а щоб лікуватися та розумнішати (адже бути здоровим і, особливо, розумним – це дуже престижно в таких розвинутих країнах, як США). Широкий діапазон медичних і психологічних досліджень, проведених Д. Кемпбеллом и його колегами протягом 20 років, показав, що музика Моцарта здійснює очевидний благотворний вплив на здоров’я і розумові здібності людини. «Ефект Моцарта» – так Д. Кемпбелл в загальному розумінні назвав вплив музики (будь-якої, не обов’язково Моцарта і не обов’язково класичної) на людину. У вузькому розумінні термін «ефект Моцарта» стосується виключно впливу на людський організм саме музики Моцарта. 
Дивовижні властивості музики Моцарта. Цікаві факти
Музика Моцарта посилює мозкову активність та підвищує інтелектуальний рівень – з’ясували вчені США і Болгарії незалежно один від одного. Стандартні «IQ-тести» фіксують реальне підвищення інтелекту в людей після прослуховування саме музики Моцарта. Дослідження американських учених показали, что всього лише 10-хвилинне прослуховування фортепіанної музики Моцарта підвищує IQ («коефіцієнт інтелекту») людей в середньому на 8-10 одиниць.
   Люди, що страждають на хворобу Альцгеймера, покращують свої  навички при регулярному прослуховуванні сонати для двох фортепіано до-мажор Моцарта.
Музика Моцарта, як жодна інша, має великий вплив на лікування цілого ряду серйозних хвороб, серед котрих є епілепсія. Вчені експериментальним шляхом визначили, що звуки сонат Моцарта (особливо соната К 448) здатні купірувати епілептичні припадки (зменшити кількість епілептичних атак).
В одному з експериментів, проведених професором Джоном Дженкінсом (США), хворим, що страждають серйозними неврологічними розладами, в індивідуальному порядку дали послухати всього лише 10-хвилинний фрагмент одного із творів Моцарта, після чого практично у всіх цих людей на якийсь період часу помітно покращилася дрібна моторика рук.
В клініках Швеції вагітним жінкам і тим, що вже народили, дають слухати музику Моцарта, так як шведські вчені та медики переконані, що саме вона допомогла їм різко знизити в своїй країні ранню дитячу смертність.
Згідно твердженням авторитетних спеціалістів світового рівня, музика Моцарта допомагає позбутися будь-яких душевних проблем, покращує мову та слух. Якщо під час їжі щоденно слухати спокійну музику Моцарта – зникнуть багато проблем з травленням.  
Як помітили передові сурдологи (спеціалісти з дефектів слуху) и логопеди світу, наявність в музиці Моцарта багатства звуків високої частоти роблять її найбільш цілющою серед всієї класичної музики. По-перше, високочастотні гармонізовані звуки зміцнюють мікроскопічні м’язи середнього вуха. По-друге, звуки частотою від 3 000 до 8 000 Гц і вище викликають найбільший резонанс в корі головного мозку, що сприяє покращенню пам’яті та мислення.
В списку великих шанувальників творчості Моцарта – знаменитий лікар-отоларинголог Альфред Томатіс (Франція). Одним із його пацієнтів був юний Жерар Депардьє – майбутній прославлений французький кіноактор. В цей час – середина 60-х рр. ХХ ст. – молодий і поки нікому не відомий артист приїхав підкоряти Париж, і у нього були би для цього всі шанси, якби не серйозні проблеми з його мовою (сильне заїкання) і пам’яттю. А. Томатіс в ході першого ж медичного огляду Жерара визначив, що у нього серйозні проблеми з правим вухом, і порадив йому в ближчі місяці щоденно по 2 години в день слухати музику Моцарта. Результат цих самостійних сеансів музикотерапії був просто приголомшливим! Жерар Депардьє цілком і назавжди позбувся і від дефектів правого вуха, і від заїкання, і від проблем з пам’яттю, що дозволило йому стати в майбутньому великим кіноактором світового рівня. Сам Ж. Депардьє через роки після свого чудесного оздоровлення сказав так: «До зустрічі з Томатісом я не міг висловити до кінця  жодного речення. Він допоміг надати завершення моїм думкам, навчив мене синтезу і розумінню самого процесу мислення».

Немає коментарів:

Дописати коментар