Сторінки 1

Сторінки

Сторінки 3

Сторінки 4

Сторінки 5

Сторінки

неділя, 31 грудня 2017 р.

Вітаємо з Новим 2018 роком!!!

     Ось і завершився ще один рік - рік, багатий враженнями, емоціями, конкурсами, цікавинками, і, можливо, навіть розчаруваннями.... Сподіваюся, що прийдешній 2018  вразить вас ще більше: здійсненням мрій, новими ідеями, натхненням до творчості. Цього щиро бажали наші учні педколективу Жовківської ЗОШ №1 в традиційних вже новорічно-різдвяних привітаннях, цього щиро бажаю усім друзям, колегам по роботі і я.


субота, 23 грудня 2017 р.

Прикрашаємо новорічну ялинку)

          Ось і завершується перший семестр навчання і 2017 рік передає естафету 2018-му))). Я вирішила підвести підсумки вивченого матеріалу з допомогою вікторин та конкурсів під новорічною назвою "Одягни ялинку". Скажу чесно, що найкраще вона виглядає у презентації PowerPoint: музика, яскрава анімація подобається дітям, захоплює і акцентує увагу на найважливіших моментах вивченого матеріалу. Але, в силу обставин, можливості використати комп'ютер є не в кожному класі. Тому в таких випадках учні малювали ялинку на дошці самі та прикрашали (за кожну правильну відповідь -іграшка на ялинку) паперовими іграшками та нотками, що, зізнаюся, було для них також цікаво і захоплююче, особливо для молодших))))). Звісно, питання вікторини відрізнялися в дітей різного віку, але незмінним було одне: завершення конкурсів нашими чудовими колядками. Презентацію та орієнтовні питання шукайте у мене на сайті   https://sites.google.com/site/muzicnakavarna/ 










четвер, 14 грудня 2017 р.

Фінал конкурсу "Веселка-2017"

      Щороку в Жовківському районі проводиться традиційний конкурс-фестиваль дитячої естрадної пісні "Веселка". Це справжнє пісенне свято для молодих талантів, їх батьків та вчителів. Цьогоріч нашу школу представляв дует шестикласниць Вероніки Сковронської та Інги Макоданської. У фінальному етапі конкурсу вони стали лауреатами ІІ ступеню в своїй віковій категорії. Концерт відбувався в смт. Куликів Жовківського району в неділю, 10 грудня. Надзвичайно творча атмосфера, радісний настрій та професійне журі. Бажаю всім учасникам фестивалю натхнення, радості та веселих свят.











пʼятниця, 8 грудня 2017 р.

Ми хочемо миру....

Вже кілька років нашу країну лихоманить війна. Багато людей постраждали від її пекучих обіймів. Численні покалічені долі, зранені тіла, смерть і сльози - це той страшний сон, про який хочеться забути - але не можемо, не маємо права. Добровольці стають на захист рідної землі, мирні люди намагаються допомогти, чим можуть.
Учні 11 класу нашої школи спільно з бібліотекарем Катериною Федорівною Ящук та класним керівником лесею Богданівною Буцяк  запросили на зустріч ветеранів АТО та наших поетів-земляків. Для них слова вдячності і підтримки лунали на заході "На захисті рідної землі". Я, як вчитель музичного мистецтва, радо взяла із своїми учнями участь в цьому заході. Мушу зазначити, що діти настільки тонко відчувають весь біль і горе, що переносять родини загиблих, їхні щирі дитячі сльози не могли залишити байдужими нікого з дорослих. Зворушливі інсценізаціїї, декламування віршів та пісні лунали з їх вуст, а глядачі, затамувавши подих, уважно вслухалися в кожне слово. Здавалося, чути в залі стукіт сердець, і б'ються вони в унісон....
Представлю вам запис кількох пісень, і, хоч запис із телефону не зовсім якісний та професійний, та зате щирий і правдивий. Бо наші діти - то наше майбутнє... Тож ми - хочемо миру!!!!!

Дует Вероніки Сковронської та Інги Макоданської "Ми хочемо миру"

Дует сестричок Анастасії та Інги Макоданських "Мамо, не плач"

Дует Горбач Настусі та Буцяк Софійки "Моє ім'я - Батьківщина"

Після концерту фото на пам'ять....


середа, 22 листопада 2017 р.

Фестиваль дитячої пісні "Веселка"

     Сьогодні відбувся перший відбірковий тур фестивалю дитячої естрадної пісні "Веселка". Жовківський Центр Творчості радо приймав юних співаків нашого району в своїх стінах. Нашу школу цьогоріч представив дует дівчат-шестикласниць у складі Макоданської Інги та Сковронської Вероніки. Вони виконали пісні "Весна" Олександра Єрмолова та "Ми хочемо миру" Альони Загребельної та Добривечер Анастасії. Щиро дякую дівчаткам та бажаю успіхів у навчанні та творчості. Мені щастить на гарних, талановитих учнів. Спілкуватися з такими дітьми - одне задоволення. 

вівторок, 14 листопада 2017 р.

Перший крок до Нобелівської премії

          Михайло Казінік - мистецтвознавець, музикант, поет, письменник, філософ, людина, без сумніву, одна з найерудованіших в сучасному суспільстві. Пропоную вам прочитати його роздуми про значення музичного мистецтва для людей (особливо дітей!), взяті мною з чергового інтерв'ю митця і перекладені на українську мову. Сучасним батькам варто прислухатися до слів Михайла Казініка:
         "Ми народжуємо чудових дітей — розумних, з гарними оченятами, в 6-7 років віддаємо  їх в школу... Що ми отримуємо на виході, після того,  як діти по 6 і більше годин на протязі 11 років навчалися в педагогів? Адже на виході повинна бути еліта! Кого ж ми випускаємо? На якій мові вони — випускники — розмовляють? Які думки рояться в їхніх головах?
Іноді я беруся  почитати їхні  форуми. Років 30 назад я не міг уявити нічого подібного. Принцип сучасного форуму такий: пишеться розумна стаття, після цього перший учасник форуму сварить автора статті, а другий учасник форуму сварить першого. На цьому обговорення , як  правило, закінчується.
          Але ж школа — скільки років, скільки книжок прекрасних... Що ж там не те? Все!
Якщо ми хочемо чогось досягти, нам потрібно несподівано сказати самим собі, що майже нічого із старої школи недійсне. Учитель географії розповідає про  географію Португалії, учитель історії — про історію Франції, а на фізкультурі вивітрюється і те, й інше.

          А що, коли не намагатися впхнути в дитину інформацію, не давати якісь кусочки, а навчити його мислити і  радіти процесу мислення, навчити його відчувати, пов’язувати між собою події, явища. Адже що таке географія? Місце! Що таке історія? Час! А все інше? Культура!
Сьогодні в освіті першочергова увага приділяється  математиці, комп’ютеру, іноземній мові (всьому тому, з чим легше досягнути «красивого» життя), при цьому педагоги майже відійшли  від музики (периферійний предмет!), літератури (досить і  факультативного ознайомлення), а така екзотика, як історія живопису, історія релігії, взагалі ніколи у нас не вивчали. І все ж люблячі мами і тати смутно здогадуються, що, вийшовши в життя, їх чаду прийдеться щоденно будувати відносини, робити моральний вибір, прийдеться бути людиноюЦьому навчає не математика, а література, мистецтво.
              Через те нам, нашому суспільству потрібно сьогодні кинути  всі сили на розвиток культури. Бо що таке культура? Це створення душі. І це  — найбільш головне. Тому що скільки б ми не говорили про культуру сили, м’язів, нам будь-яка тварина дасть 100 очок вперед, а якщо ми говоримо про культуру соціуму, то нам до мурашника, як до дальньої галактики.
             Та немає поки що у нас такої школи, в котрій математика, музика, історія, географія і література будуть частиною одного цілого. А людині вже 14-15-16 років. Як вона може собі допомогти, щоб проникнутись цією ідеєю більш глибше? Що їй читати, що їй слухати, что що дивитися? Я б порадив починати з Роберта Шеклі, Рея Бредбері, Кліфорда Саймака. Американські письменники-фантасти видавали вражаючу, дуже глибоку філософію, просто добре завуальовану. Це була когорта великих мислителів. Вони писали не про те, як там люди в космосі живуть, а про нас із вами, про наші з  вами життя.

Що стосується музичного виховання, то у мене принципова позиція. Музика повинна бути у школі головним предметом! Про це нам говорить вся антична культура. Серед семи вільних наук музика та риторика стояли на першому місці взагалі. И ще логіка до них додавалась. Адже не корисними копалинами характеризується та чи інша країна, а музикою і творами мистецтва, в котрих відображена душа народу. На одному із вручень Нобулівської премії я запропонував задати кожному нобелівському лауреату в момент його появи в  дверях Концертхюсета питання про його ставлення до класичної музики. Глядачі навіть не підозрювали того, що в абсолютної більшості лауреатів все дитинство було заповнене класичною музикою. І цілком логічно, що, відкриваючи  Нобелівський концерт, я сказав таку фразу:
«Дорогі мами і тати, бабусі та дідусі! Якщо ви хочете, щоб ваша дитина зробила перший крок до  Нобелівської премії, починайте їх освіту не з математики чи хімії. Починайте з музики. Ейнштейн зі скрипкою — не випадковість. Країни, що цього не зрозуміють, ніколи не подарують світові Нобелівських лауреатів. Тому що велика музика — харчі для мозку з дитинства».
Я вірю, що в людей шлях від вуха проходить через серце, а не через шлунково-кишечний  тракт. Що вони більш схильні сприймати  прекрасну  музику і тонку поезію, ніж рекламу чіпсів. Просто злегка заплутались, втратили орієнтири. Живуть в скаженому ритмі — багато працюють, щоб забезпечити собі комфортне життя  , бути не гірше, ніж інші, дати освіту дітям, щоб вони також могли працювати...
та якщо вдуматися, все це перетворюється на замкнуте коло і не не залишається місця для найголовнішого — пізнання світу і всесвіту. Саме в цьому є сенс життя  і сенс мистецтва: занурюючись у світ прекрасного, людина розвивається і росте.
Культура — насамперед. Все інше –  потім!
За матеріалами інтерв’ю  з Михайлом Казініком: 
zhukvesti.ru, aif.ru, classica.fm, 
media-objektiv.com, aif.ru, kazinik.ru

четвер, 19 жовтня 2017 р.

Сурми звитяги 2017

Сьогодні в Жовківському центрі творчості проходив районний фестиваль-конкурс "Сурми звитяги". Зал наповнився піснями, щирими дитячими голосочками. Є серед учасників вже "бувалі", професійні виконавці, у когось відбувся перший дебют на сцені. Цікаво, що вчителі та їх вихованці знаходять давно забуті пісні, відновлюють історичну пам'ять та надають нового звучання відомим уже пісням. Нашу школу на цьому конкурсі традиційно представляє ансамбль хлопців "Жайвір" ( на "Сурмах" вони вже четвертий рік поспіль). Звичайно, що при співі з хлопцями зустрічаються свої труднощі, бо і голоси змінюються, і діапазон звучання не є сталим в їхньому віці, та ми все переборюємо і намагаємося розвивати свої таланти. Люблю вас і пишаюся вами, мої дорогі жайворята-соколята! Тим більше, що ми не просто взяли участь, а отримали нагороду - ІІ місце в конкурсі. Приємно. Бо змагаються багато колективів, талановитих дітей. А найприємніше - наша пісня популяризується, співається, звучить, лунає.





понеділок, 9 жовтня 2017 р.

Тиждень мистецтва

1 жовтня -  міжнародний день музики
8 жовтня - день художника
           Минулого тижня в нашій школі проходив тиждень мистецтва. Вже стало доброю традицією проводити конкурси, вікторини, ігри, квести. Учні з вчителями  готують стінгазети з цікавою інформацією, малюнками та фото на мистецьку тематику. Розпочав тиждень шкільний ансамбль "Сузір'я", який виконав авторську пісню "Жовква" Марії Демків на площі міста 1 жовтня (до дня міста Жовква). Свої чудові художні роботи показали нам дві ДУЖЕ талановиті юні художниці   Савіцька Христинка (7-Б) та Юфим Аня (7-А), їхніми творами милувалися на шкільній виставці і школярі, і педагоги, і батькі і гості школи.




Савіцька Христинка та її творчі роботи:

 Творчість Юфим Ані:


               Пропоную і вам невелику загадку-кросворд на мистецьку тематику (пов'язану із нашою Жовквою)

неділя, 1 жовтня 2017 р.

Потрійне свято

          Сьогодні день Святого великомученика Партенія, який здавна вважався покровителем нашого міста Жовква. Саме в цей день жовківчани святкують день міста. А ще сьогодні професійне свято відзначають освітяни. Також 1 жовтня - міжнародний день музики! Тож вітаю усіх земляків-жовківчан, колег по праці своєю піснею. Натхнення вам, здоров'я та успіхів у всіх починаннях!

субота, 9 вересня 2017 р.

Інтонація голосу

      Українці здавна славилися своєю співучістю, наша земля дала світові величні імена Соломії Крушельницької, Модеста Менцинського, Івана Козловського, Ірини Маланюк.... Мабуть, кожен школяр хотів би отримати хоч краплинку їх таланту і слави. Але за лаштунками виступів видатних співаків стоїть величезна праця, старанність, наполегливість. Тож і ви, мої юні друзі, читаючи, наслідуйте повчання вже досвічених музикантів та досягнете успіху. 
      Однією з найчастіших та найсуттєвіших проблем у вокалі - є інтонація.🎶Майже кожен  співак - початківець потрапляє у ситуацію, коли ноти, які він співає, не співпадають з нотами пісні  .🎼
Мало хто з новачків знає, але це можна виправити!👌
      Є дуже багато причин цього вокального недоліку, починаючи від психологічної невпевненості, закінчуючи банальним не володінням азами співочої техніки. Психологічно ви можете бути невпевнені у собі та не довіряти своїм відчуттям, і від цього ваша інтонація буде повзти вгору📈Або навпаки, від неакуратності та недбалості ваші ноти будуть занадто важкими, а через це інтонація буде занизька📉
     Вам знадобиться час, щоб навчитися відчувати як саме позиційно правильна нота вами має відчутися всередині. Як резонує ця правильна висота, де саме ви її відчуваєте.👍Усьому  цьому вчать професійні уроки вокалу🎙️
     Якщо ви зіткнулися з проблемою інтонації, не засмучуйтесь і головне не зволікайте! Це не вирок, щоб ніколи не займатися співом. Досвідчений викладач зможе підібрати вправи, які зможуть покращити ваші слухові та вокальні дані і ви зможете наблизитися до свого бажаного результату.


субота, 2 вересня 2017 р.

Вітаю з початком навчального року!

Що чекає нас у новому навчальному році? Нехай він принесе удачу і вчителям, і учням, і батькам... Сподіваюся, цей навчальний рік пройде цікаво і натхненно, буде сповнений приємних несподіванок і звершень. Вітаю всіх з цим новим стартом в Країну Знань!

четвер, 10 серпня 2017 р.

Цікаві відео на музичну тематику

Дорогі друзі! Знайшла на теренах інтернету цікавий дитячий музичний канал YouTube. Тут можна знайти руханки, веселі пісеньки та колискові, мульфільми з найрізноманітнішою тематикою. Дивіться та насолоджуйтесь, пориньте знову у дитинство))).
Приємного всім перегляду!  

середа, 5 липня 2017 р.

Класична музика в сучасній обробці

Пропоную вам послухати дуже гарні зразки класичної музики в сучасній обробці у виконанні лауреата міжнародних конкурсів, акордеоніста Олега Микитюка. В його альбом "Ритми класики" вкладено дуже багато праці, та в медіа-просторі таким людям важко змагатися із розкрученими проектами. тому поширюйте, слухайте. Незабаром у його виконанні вийде також альбом з народною музикою в сучасній обробці та альбом в стилі ретро.


підписуйтесь на канал Олега Микитюка і слідкуйте за його новинками!

четвер, 29 червня 2017 р.

Як музика зустрічає розум....

Зустріла на одному з моїх улюблених музичних сайтів цікаву статтю... зміст її. в принципі, не є новим для мене, але хочу поділитися з ним зі своїми друзями та й собі  "на пам'ять зав'язати вузлик". Тож завітайте на сайт і почитайте...
http://www.m-r.co.ua/mr/mr.nsf/0/E0E568BE3C27D769C2258143007584AF?OpenDocument


понеділок, 22 травня 2017 р.

38 років тому Україна прощалась із композитором, поетом, співаком Володимиром Івасюком.

Львів – 38 років тому, 22 травня 1979 року, Україна прощалась із композитором, поетом, співаком Володимиром Івасюком. Незважаючи на протидію з боку компартії і комсомолу, які вигадали того дня у Львові різні заходи у навчальних закладах та на підприємствах, люди прибули з різних міст, щоб провести в останню путь митця. Декому з них довелося відповісти потім за свою участь у церемонії. Автора пісень «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори» та інших поховали на Личаківському цвинтарі.

"Коли запитую себе, що було у Володі-людині найголовнішим, я приходжу до висновку, що стрижнем його була дуже висока мета — стати великим Композитором. Тому він ніколи не говорив про славу, ніколи не спекулював іменем, яке тоді було на устах у мільйонів людей. Він був скромний, як справжній художник, що працює на майбутнєі.
Недаремно в нього були голубі очі — такі були тільки в нього, а ще бувають у маленьких дітей, коли ті дивляться у весняне небо. Коли він пішов від нас, неба стало менше, і саме небо зменшилось на одну зірку. Але на землі він залишився назавжди, поки живуть його пісні — а їм судилось довге життя, тому що на Суді Вічності, коли говоритимуть про наш Час, змалювати портрет Часу без Володиних пісень, без його голубих очей буде неможливо."
Юрій Рибчинський

субота, 22 квітня 2017 р.

Співочі красуні у нашій школі: ансамбль 5-А "Веселі нотки"...

Презентую вам чудовий колектив, який створений цього року. Це ансамбль дівчаток з 5-А класу нашої школи "Веселі нотки". Красуні дуже полюбляють співати, і на шкільних святах виступають не вперше. А от на районному конкурсі "Таланти твої, Україно" відбулася творча прем'єра, презентація ансамблю. Сподіваюся, любов до пісні в дівчаток буде тільки щораз більшою і сильнішою. Люблю вас, пишаюся вами, мої красунечки!!!











пʼятниця, 14 квітня 2017 р.

Джованні Перголезі : кантата "Stabat Mater"

"Коли моє тіло помре
Зроби, щоб душі була дарована
Райська слава. Амінь!"

Stabat mater dolorosa (з латинської – “стояла мати скорботна”) – канонічний духовний напів католицького обряду про страждання Діви Марії під час розп’яття Ісуса Христа. Скорботність та вселенський біль Матері Божої, її благання про дарування Синові життя у раю після смерті, надихали композиторів на увіковічнення цього образу в музиці у різні епохи – від Середньовіччя до сучасності. Серед них – Жоскен Депре, Джованні П’єрлуїджі да Палестрина, Джованні Перголезі, Йозеф Гайдн, Франц Шуберт, Ференц Ліст, Джузеппе Верді, Джоаккіно Россіні, Антонін Дворжак, Франсіс Пуленк, Кшиштоф Пендерецький, Арво Пярт та інші.
Найзнаменитіша “Stabat mater” належить перу італійського композитора першої половини ХVІІІ ст. Джованні Баттіста Перголезі, якому доля відміряла лише 26 років життя. Це останній твір композитора, над яким він працював до кінця своїх днів.


Дуже люблю цю кантату.... Це надзвичайна, Божественна музика! Мені пощастило в студентські роки співати її в органному залі Львова з нашим жіночим хором  під керівництвом Зиновія Демцюха і з солістами  та оркестром консерваторії. Дуже багато теплих спогадів навіює ця музика, хоча тема трагічно-фатальна: про страждання Матері Божої біля Сина, розп'ятого на Хресті.... Послухайте цю музику, не пожалкуєте....

вівторок, 4 квітня 2017 р.

4 квітня - день народження Квітки Цісик!

4 квітня народилась Квітка Цісик (4.04.1953 — 29.03.1998) — американська співачка українського походження, оперна і блюзова співачка, виконавиця українських народних і популярних пісень..
Пісня "Ти осяюєш моє життя" (англ. You Light Up My Life), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року "Оскар" і "Золотий глобус" у категорії "Найкраща пісня до фільму", а також номінувалася на нагороду "Греммі" у категорії "Пісня року".


середа, 29 березня 2017 р.

Пам'яті Квітки Цісик

29 березня...  Цього дня в Нью-Йорку пішла з життя незабутня Квітка (Кейсі) Цісик (1953-1998) - американська співачка українського походження. Цісик була бек-вокалісткою у Боба Джеймса, Роберта Флека, Майкла Джексона та інших американських виконавців. 10 років Квітка була голосом автомобільної компанії Ford. 1977 року зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі «Ти світло мого життя». Однойменна пісня до цього фільму у виконанні Цісик отримала «Оскар». Записала два україномовних альбоми: «Пісні України» (1980) та «Два кольори» (1989). Сім років Квітка Цісик боролася з раком, але 29 березня 1998 року, не доживши п’яти днів до 45-річчя, відійшла у вічність.

                 Притихло сонце, небо обірвалось

                 І заридало жалібним дощем.
                Не стало Квітки. Лиш пісні зостались.
                І огортає душу слізний щем.
                Ще стільки справ і мрій, що не здійснились!
                І скільки недоспіваних пісень!
                ще вчора – в очі синові дивилась –
                А вже настав новий без тебе день…
                Та ти жива! І в пісні будеш жити
                Від покоління в покоління сотні літ!
                Пишатись буде Україна й дорожити,
                Пісні твої співатиме весь світ!
                                                             (  Марія Демків . Квітці Цісик)


субота, 25 березня 2017 р.

Благодаттю Божою

Мартуся Паска та Ілонка Химиця. Чудовий дует наших дівчаток! ( з виступу на загальношкільних батьківських зборах)

середа, 22 березня 2017 р.

Добро і зло у нашому житті

Минулого тижня в нашій школі проходив тиждень духовності. Учні мали цікаві зустрічі і розмови із священиками, вчителями, відвідували храм святого Йосафата і захоплено слухали настанови єпископа Сокальсько-Жовківського Михаїла (Колтуна). В рамках тижня відбувся захід-духовна розмова у 6-Б класі "Добро і зло у нашому житті", який підготували з учнями вчитель християнської етики Сиротюк Ірина Степанівна і вчитель музики Демків Марія Василівна. Присутні  глядачі побачили інсценізації з життя, почули легенди та розповіді святих про добро і зло, співали разом духовні пісні. Сподіваюся, в пам'яті дітей залишаться добрі спогади про цю зустріч, а поради знадобляться у їхньому житті.